Napraforgó csoport

Csoportunk vegyes korosztályú gyermekekből áll. Létszámunk 25 fő.
Tanköteles korú 13, középsős 5, kiscsoportos korú 7 gyermek. Törekszünk a differenciálásra nemcsak korcsoportonként, hanem egyénenként is. A tanköteles korúakra kiemelt figyelmet fordítunk, hogy minden területen elérjék az iskolára való alkalmasságot.
A fiúk létszáma 14, a lányoké 11.
Csoportunk neve Napraforgó. A napraforgó a melegség, az élénkség, a vidámság, a szeretet és a ragaszkodás jelképe. Mi is szeretnénk biztosítani gyermekeinknek mindazt az örömöt, jó közérzetet, kedvességet, melegséget és szeretetet, amit a csoport neve szimbolizál.
Napjaink tartalmasan telnek el. Fontosnak tartjuk a szabad játék túlsúlyának megőrzését.
Céljaink: a gyermeki személyiség kibontakoztatása, képességek fejlesztése, elegendő játékidő biztosítása, mozgásigény kielégítése, tartalmas óvodai élet, az esetleges gyermeki hátrányok csökkentése- felzárkóztatás, tehetséggondozás, iskolára való alkalmasság elérése, a mesék és az ének hangsúlyának növelése az óvodai mindennapok során.
Nagycsoportos gyermekeink valamennyien részt vesznek a Polgár Judit-féle Sakkjátszótér képességfejlesztő programon, 10 gyermek pedig Ovifocin.
A nagyok a tehetségműhelyekben is rendszeresen tevékenykednek.
4 gyermek jár Iglicére, Fürkészre 3, Varázskezekre 3, Pattogó-Kapkodóra 2.
 A hétfőn délután szervezett kosárlabdára 4 gyermek jár.
A csoport óvónénijei: Simonné Kokics Márta, novembertől Bányai Dóra. Dajka néni Ráksi-Kovács Mónika.
Szoros együttműködésre, együttnevelésre törekszünk a családokkal.
Bányai Dóra

óvónő