Maci csoport

Csoportunk homogén, azonos életkorú gyermekekből álló csoport, ahol 25 „kismacit” fogadhatunk.
 A csoport szobája tágas, világos, jól felszerelt. Az aktuális korcsoportnak megfelelő, gazdag játékeszközökkel rendelkezünk, emellett számos fejlesztő és ügyességi játék is a gyermekek rendelkezésre áll. A szabad játékot maximálisan támogatjuk, hiszen ez a legfontosabb az óvodáskorú gyermekek számára. A játékos tanulási tevékenységeket az adott témának megfelelően tervezzük, melyek komplex formában projektekként valósulnak meg. Támogatjuk a sokszínű változatos technikájú, gyermeki alkotásokat, melyeket a szülők számára az öltözőben lévő faliújságra helyezünk ki.
Csoportunkban kiemelt fontosságú a gyermekek mozgásfejlesztése, amelyhez a Pek-torna módszereit alkalmazzuk. A módszer lényege, hogy a foglalkozások során a gyermekek kondicionális képességei mellett a koncentrációs képességeit is fejlesszük, amely elengedhetetlen a későbbiekben a jó iskolai teljesítményhez.
A néptánc, a népi gyermekjátékok adta lehetőségeket is kihasználjuk a gyermekek harmonikus mozgásának fejlesztésére, valamint a néphagyományokkal a népi kultúrával való ismerkedésre.
Gyermekeinknek számára nyugodt, barátságos légkört igyekszünk megteremteni, változatos tevékenységi formákkal, amely pozitív érzelmeket vált ki belőlük, hogy vidám, örömteli óvodás éveket biztosítsunk számukra.

Szalai Enikő

óvónő