Bemutatkozás

Óvodánk 1976-ban nyitott meg, melyhez 1982-ben adták még át, azt az épületet, amely most is üzemel. A gyermekeket négy csoportban, családias, szeretetteljes légkörben fogadjuk. Intézményünk neve: Százhalombattai Kipp – Kopp Óvoda, amely a közelben lévő gesztenye sorról és Marék Veronika gesztenyefigurájáról kapta nevét. Hatalmas, fás, bokros udvar veszi körbe az épületet, ahol a gyermekek önfeledten játszhatnak. Óvodánk Madárbarát kert, madárbarát mintakert tanösvénnyel rendelkezik, ahol a természet szépségeit óvodásaink testközelből figyelhetik meg. 2012. óta Zöld óvodaként ismertetjük meg gyermekeinket a környezettudatos életmód alapjaival, a fenntarthatóság pedagógiájával.
A mindennapok részévé váltak óvodásaink számára a zöld tevékenységek, a szelektív gyűjtések, és az újrahasznosítás. 2018-ban Gerincbarát óvoda címet nyertünk. 2017 óta Regisztrált tehetségpont, 2019–től Akkreditált kiváló Tehetségpont. Iskolába készülő gyermekeink négy tehetségműhelyben bontakoztathatja ki tehetségét. 11 Ovi – zsaru program több éve működik, ahol a nagycsoportosok a bűnmegelőzés alapjaival ismerkedhetnek. Az országban az elsők között vezettük be, Polgár Judit által kidolgozott Sakkjátszótér programot. Terveink megvalósítása és gyermekeink érdekében létrehoztuk „Gyermekmosoly” alapítványunkat.

„A kisgyermekekkel mindent elérhetünk személyes példa és tett által:”
(Brunszvik Teréz)
Rappai Szilvia