Napocska csoport

Csoportszobánkat korcsoportnak megfelelően rendeztük be, vidám színekkel, érdekes játékokkal. A különböző életkorú gyermekek számára is megfelelő játékokat készítettünk elő, hogy megkönnyítsük a beilleszkedésüket.

Közösségi életünk keretét a folyamatos, rugalmas napirend biztosítja. Jól kialakított szokásrendszert megismertetjük és elfogadatjuk a gyermekekkel, hogy zökkenő menetesen teljenek napjaink.
Sok közösség fejlesztő játékkal ismertetjük meg a gyermekeket, eközben megtapasztalhatják az összetartozás örömét. Az együtt tevékenykedés, a közös élmények hatására mindenki megtalálja a személyiségének, fejlettségi szintjének megfelelő helyét a csoportban.
Nevelésünkben a játék és a tanulás elválaszthatatlan egymástól.  A játékosság, mint alapelv, nevelésünk egész folyamatában érvényesül. A gyermekek érdeklődésére, kíváncsiságára, megismerési vágyára építve motiváljuk őket a tanulásra, fejlesztve ezzel értelmi képességeiket.
A játékos tanulási tevékenységeket komplex formában valósítjuk meg. A tervezett tevékenységeket mikro csoportos formában, életkoruknak, fejlettségi szintjüknek megfelelően, differenciáltan oldjuk meg. Nagy hangsúlyt fektetünk az iskolára való felkészítésre, hogy alkalmasak legyenek a boldog, nyugodt, zökkenőmentes iskola kezdésre.
Az anyanyelv fejlesztése áthatja az egésznapi nevelő munkánkat. A felnőttek példamutató beszéde, az anyanyelvi játékok, a közös élményekkel, számtalan lehetőséget biztosítunk a kommunikációra.

Kiemelt fontosságú az egészséges életmódra nevelésben, a mozgás fejlesztés. mindennapi testnevelés, heti 1x lábtorna, a csoportunkban, s különböző szakkörökben,/foci, kosár/vehetnek részt gyermekeink.
A legfontosabb, hogy gyermekeink boldogok, vidámak, magabiztosak, önállóak, legyenek.  Ehhez mindenben segítjük őket, mi hárman, a csoportban dolgozó felnőttek, természetesen, közösen a családdal.

Dandás Erzsébet

óvónő